Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Najlepsze prace dyplomowe nagrodzone

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Mikołaj Kuras

Rada Dziekańska zatwierdziła wybory komisji oceniających najlepsze prace dyplomowe napisane na Wydziale Humanistycznym w roku akademickim 2023/2024. Lista wyłonionych laureatek i laureatów:

  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską z dyscypliny literaturoznawstwo zajął Mateusz Rutkowski za pracę dyplomową pt. Obraz świata obozów wysiedleńczych i doświadczeń społeczności dipisowskiej w twórczości Idy Fink, Jadwigi Maurer i Tadeusza Nowakowskiego napisaną pod kierunkiem dr. hab. Marcina Wołka, prof. UMK.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny literaturoznawstwo zajął Damian Gronkowski za pracę dyplomową pt. Niecodzienna codzienność w wybranych „Opowiadaniach bizarnych” Olgi Tokarczuk napisaną pod kierunkiem dr hab. Pauliny Abriszewskiej, prof. UMK.
  • Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę magisterską z dyscypliny literaturoznawstwo dla Marty Jankowskiej za pracę dyplomową pt. Les facettes de Barbe Bleue dans les oeuvres de Charles Perrault, d'Anatole France et d'Amélie Nothomb napisaną pod kierunkiem dr Anny Żurawskiej.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską z dyscypliny językoznawstwo otrzymała Klaudia Karkowska za pracę dyplomową pt. From Classification to Annotation System: Issues of Labeling Gestures napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Przemysława Żywiczyńskiego.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny językoznawstwo otrzymał Antoni Żyndul za pracę dyplomową pt. A Stylometric Analysis of Fiction Writing: Differences in Style between Male and Female Authors Writing Fictional Women napisaną pod kierunkiem dr. Marka Placińskiego.
  • Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny językoznawstwo dla Bartłomieja Kiljanka za pracę dyplomową pt. Analisi della traduzione italiana del fumetto ”Kajko e Kokosz. Il rimedio miracoloso” napisaną pod kierunkiem dr hab. Marty Kaliskiej, prof. UMK.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską z dyscypliny nauki o kulturze i religii zajęła Aleksandra Rochmińska za pracę dyplomową pt. Censorship of Hollywood films in China: The cases of "Iron Man 3", "Doctor Strange", and "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" napisaną pod kierunkiem dr Katarzyny Marak.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny nauki o kulturze i religii zajęła Agata Zamorowska za pracę dyplomową pt. Życie w cieniu wykluczenia komunikacyjnego w świetle badań antropologicznych w województwie warmińsko-mazurskim napisaną pod kierunkiem dr. hab. Marcina Lisieckiego, prof. UMK.
  • Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny nauki o kulturze i religii dla Darii Grajewskiej za pracę dyplomową pt. „Dahmer Monster: The Jeffrey Dahmer Story” (2022) as an example of a hybrid genre napisaną pod kierunkiem dr Joanny Antoniak.
  • Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny nauki o kulturze i religii dla Bartosza Jastrzębskiego za pracę dyplomową pt. Seeing Past the Façade: Exploring Hidden Traumas in Netflix’s Heartstopper napisaną pod kierunkiem dr Nelly Strehlau.
  • Gratulacje za pracę licencjacką z dyscypliny nauki o kulturze i religii dla Aleksandry Szynkory za pracę dyplomową pt. Wojna w obrazach. „Czterej pancerni i pies” oraz polskie kino wojenne lat 50. i 60. w kontekście twórczości Jakuba Różalskiego napisaną pod kierunkiem dr Sylwii Kołos.
  • I miejsce w konkursie za najlepszą pracę magisterską z dyscypliny językoznawstwo napisaną przez studentów zagranicznych zajęła Hanting Zhou za pracę dyplomową pt. Znajomość wybranych polskich zwrotów grzecznościowych wśród chińskojęzycznych studentów uczących się języka polskiego napisaną pod kierunkiem dr hab. Joanny Kamper Warejko, prof. UMK.
  • Wyróżnienie w konkursie za najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny językoznawstwo napisaną przez studentów zagranicznych otrzymała Wenjing Zhang za pracę dyplomową pt. Słowotwórstwo w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Nazwy narzędzi z formantem ark(a) napisaną pod kierunkiem dr hab. Iwony Kaproń-Charzyńskiej, prof. UMK.
  • Wyróżnienie w konkursie za najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny literaturoznawstwo napisaną przez studentów zagranicznych otrzymała Yuran Zhong za pracę dyplomową pt. Antynomie życia i śmierci w „Ostatnich historiach” Olgi Tokarczuk napisaną pod kierunkiem dr Mirosławy Radowskiej Lisak.
  • Wyróżnienie w konkursie za najlepszą pracę licencjacką z dyscypliny literaturoznawstwo napisaną przez studentów zagranicznych otrzymał Yuhang Zhou za pracę dyplomową pt. Życie Polaków w Harbinie w świetle wspomnień Edwarda Kajdańskiego napisaną pod kierunkiem dr hab. Anny Kościołek, prof. UMK.

Nagrody wręczone zostały 30 listopada 2024 r. przez dziekan prof. Violettę Wróblewską, prorektora ds. nauki prof. Adama Kolę i prodziekan ds. studenckich prof. Marzennę Cyzman-Eid.

Gratulujemy laureatkom i laureatom oraz ich promotorkom i promotorom!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.