Wizyta prof. Elżbiety Kruszyńskiej w Polskiej Szkole w Tilburgu

fot. Pawko

W dniach 11-13.10.2024 roku dr hab. Elżbieta Kruszyńska, prof. UMK brała udział w obchodach 30-lecia Polskiej Szkoły w Tilburgu w Holandii. Program wydarzenia obejmował między innymi: prezentację historii szkoły, wręczenie nagród Fundacji Akademii Polonez, spektakl malowany piaskiem przez Gert van der Vijver, wykłady prof. Elżbiety Kruszyńskiej o literaturze dziecięcej: „Skarżypyta, samochwała czy kłamczucha? - dzieciaki z charakterkiem” oraz “Picture books – piękne książki dla dzieci i dorosłych". Ponadto 13.10.2024 roku na zaproszenie polonijnego stowarzyszenia Forum Polskich Szkół w Holandii w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej prof. Kruszyńska wygłosiła wykład "Wielkie emocje małych ludzi. Literatura tanatologiczna dla młodych odbiorców".

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.