Hity rekrutacji

Osoby zakwalifikowane na studia w pierwszym etapie naboru będą miały czas od 19 do 24 lipca na dostarczenie Komisji Rekrutacyjnej kompletu dokumentów fot. Andrzej Romański

Blisko 18 tysięcy zgłoszeń na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ogłoszenie wyników I tury rekrutacji nastąpi 18 lipca o godz. 14:00.

Kandydaci i kandydatki mogli wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów. Najwięcej, bo ponad 3,5 tys. osób zadeklarowało chęć studiowania kierunku lekarskiego w trybie stacjonarnym. Ponad tysiąc zarejestrowało się także na psychologię i prawo. W czołówce najpopularniejszych kierunków znalazły się także weterynaria (829 zgłoszeń), fizjoterapia (687 zgłoszeń), pielęgniarstwo (588 zgłoszeń) oraz filologia angielska (537).

Najtrudniej będzie dostać się na kierunek lekarski, gdzie o jedno miejsce ubiega się ponad 17 kandydatów i kandydatek. Duża konkurencja jest również na weterynarii, gdzie na jedno miejsce przypada blisko 12 zainteresowanych. Na podium kierunków cieszących się największym powodzeniem są również filologia angielska i psychologia – tam o jedno miejsce stara się ponad 9 osób.

Komisja Rekrutacyjna ogłosi wyniki naboru 18 lipca o godz. 14:00. Od 19 do 24 lipca osoby zakwalifikowane na studia będą miały czas na złożenie kompletu dokumentów, co jest niezbędne do potwierdzenia chęci podjęcia studiów na UMK.

W Toruniu dokumenty można dostarczyć osobiście do Auli UMK przy ul. Gagarina 11 lub wysłać na adres: Uczelniana Komisja Rekrutacyjna UMK, ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń.

Na miejscu dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00 (19, 22, 23 i 24 lipca), a w sobotę 20 lipca w godz. 9:00 – 14:00.

Szczegółowe informacje dla osób zakwalifikowanych na studia w toruńskiej części Uniwersytetu (w tym lista wymaganych dokumentów) dostępne są na stronie: https://www.umk.pl/kandydaci/niezbednik/zakwalifikowani/torun/

Z myślą o przyszłych studentkach i studentach UMK Samorząd Studencki organizuje wyjazd integracyjno-szkoleniowy UMK Adapciak CAMP 2024. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.adapciak.umk.pl

Kolejny etap ogłoszenia wyników zaplanowano na 26 lipca 2024 r. na godz. 14:00.