Wicemistrzyni kolarskiego toru

Dwie dziewczyny w strojach reprezentacyjnych pozują do zdjęcia na torze kolarskim z Cottbus w Niemczech
Na Mistrzostwach Europy w Cottbus w kolarstwie torowym Toruński Klub Kolarski Pacific reprezentowały Eliza Rabażyńska i Zuzanna Chylińska fot. Toruński Klub Kolarski Pacific

Zuzanna Chylińska, studentka filologii włoskiej na UMK i zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, została srebrną medalistką Mistrzostw Europy U23 w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Zawody odbyły się w niemieckim Cottbus 9-14 lipca.

Podczas wyścigu w Cottbus zawodniczki TKK Pacific miały okazję wystąpić jeszcze w dwóch konkurencjach. Eliza Rabażyńska, studentka sportu i wellness, w wyścigu eliminacyjnym wywalczyła czwarte miejsce. Tuż za podium znalazła się także reprezentacja Polski w wyścigu drużynowym, w którym ścigały się Zuzanna Chylińska (TKK Pacific), Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Martyna Szczęsna (MAT ATOM Deweloper Wrocław) oraz Anna Długaś (KK Ziemia Darłowska).

Zuzanna Chylińska (ur. 05.11.2004) -  polska kolarka występująca w barwach TKK Pacific, studentka kierunku filologia włoska na w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Złota medalistka Mistrzostw Polski w kategorii Orliczek (2024). Podwójna srebrna medalistka Akademickich Mistrzostw Świata (2024). Brązowa medalistka juniorek Mistrzostw Polski (2022).

Eliza Rabażyńska (ur. 04.01.2005) - polska kolarka występująca w barwach TKK Pacific, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brązowa medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (2023). Złota medalistka Grand Prix Zemako w Brnie (2024). Zdobyła także 4 miejsce podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Krasnobrodzie (2024).