Kontakt Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3510
e-mail: Dziekanat_Human@umk.pl

Triumf w Mistrzostwach Polski

Zuzanna Chylińska (na zdj. z pucharem) została mistrzynią Polski orliczek w jeździe indywidualnej na czas. Świetne występy zanotowały również jej klubowe koleżanki fot. Toruńskiego Klubu Kolarskiego TKK Pacific Nestle

Studentki UMK: Zuzanna Chylińska i Natalia Krześlak rozbiły bank z medalami Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Płocku. Brązowy krążek do zestawu wywalczonego przez panie dołożył w rywalizacji mężczyzn Konrad Waliniak.

W jeździe indywidualnej na czas orliczek (ITT U23) 1. miejsce z czasem 39:53 zajęła Zuzanna Chylińska, studentka filologii włoskiej na Wydziale Humanistycznym UMK. W starcie wspólnym w kategorii U23 również zdobyła mistrzowską koszulkę (3:53:09), a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 3. pozycji. Do tego osiągnięcia Zuzanna Chylińska dołączyła srebro Akademickich Mistrzostw Polski (AMP).

Natalia Krześlak – studentka komunikacji i psychologii w biznesie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania stanęła natomiast na drugim stopniu podium w tej samej kategorii – ITT U23 – z 6-sekundową stratą do swojej klubowej koleżanki. Start wspólny w kategorii U23 dla Natalii zakończył się drugim miejscem (3:54:09) (9. miejsce w klasyfikacji generalnej), a występ w AMP – brązowym medalem.

Patrycja Lorkowska – tegoroczna olimpijka uplasowała się na 4. lokacie w elicie kobiet z czasem 39:53. Studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych została również mistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski.

Wszystkie trzy zawodniczki na co dzień reprezentują barwy Toruńskiego Klubu Kolarskiego TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

W rywalizacji mężczyzn w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym sukcesem zakończył się występ Konrada Waliniaka – studenta architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Uczestnik Programu Kariera Dwutorowa oraz kolarz GKS Cartusia Kartuzy zajął 3. w kategorii orlików w jeździe indywidualnej na czas. Konrad ukończył zawody z wynikiem 35:32.

Konrad Waliniak zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii orlików