Zaproszenie na Letnią Akademię "Literacki Toruń"

W tle rozmazane zdjęcie starówki toruńskiej. Na pierwszym planie graficzne elementy: piernik, książka, sól, słońce

Katedra Teorii Literatury i Komparatystyki zaprasza na wieczory autorskie i recitale poezji śpiewanej towarzyszące Letniej Akademii Języka, Literatury i Kultury Polskiej „Literacki Toruń (z widokiem na Drohobycz)”, która odbędzie się 1–5 lipca 2024 r. w ramach projektu „Piernik z solą. Toruńsko-drohobyckie spotkania literackie”, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

W poniedziałek, 1 lipca, zapraszamy na spotkanie autorskie z ukraińską poetką Natalią Belczenko, które poprowadzi tłumaczka jej wierszy na język polski, Paulina Ciucka. We wtorek, 2 lipca, gościć będziemy krakowską pisarkę i literaturoznawczynię, Dorotę Korwin-Piotrowską, prof. UJ, a także aktorkę i reżyserkę Ziutę Zającównę (właśc. Józefa Zając-Jamróz, prof. AST w Krakowie). Bezpośrednio po obu spotkaniach odbędą się koncerty poezji śpiewanej.

Harmonogram spotkań:

Poniedziałek, 1 lipca, Collegium Maius, sala im. L. Kolankowskiego (307).

17:00 – 18:00 „Przychodzi ziemia do mowy...”
Spotkanie autorskie z Natalią Belczenko. Prowadzenie: Paulina Ciucka

18:15 – 19:30  „Próba pokory / Retrospektyw”
Recital Grzegorza Paczkowskiego i Szymona Bruckiego

Wtorek, 2 lipca, Collegium Maius, sala im. L. Kolankowskiego (307).

17:00–18:00 „Nasze czasy”
Spotkanie autorskie z Dorotą Korwin-Piotrowską; prezentacja wybranych utworów w interpretacji głosowej Ziuty Zającówny, prowadzenie: Anna Skubaczewska-Pniewska

18:15–19:30  „Piroman”
Recital Łukasza Jędrysa i Szymona Bruckiego