Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

Na górze powycinane zdjęcia studentów i pracowników Wydziału Humanistycznego. Poniżej wypisane kierunki w ofercie dydaktycznej wydziału 2024/2025.

Rekrutacja na studia ruszyła!

Zastanawiasz się, jakie studia wybrać? Kierować się względami praktycznymi czy rozwijać swoje pasje, a może kontynuować rodzinne tradycje? Jeśli w trakcie rozmyślań nad przyszłością zadasz sobie pytanie, czy warto być humanistą, zapoznaj się z ofertą rekrutacyjną Wydziału Humanistycznego UMK. Wśród 14 kierunków Wydziału Humanistycznego UMK znajdują się filologie, lingwistyki oraz kulturoznawstwo i etnologia. Nowością w ofercie 2024/2025 kulturoznawstwa jest specjalność Kultura Słowian z nauką języków rosyjskiego lub serbskiego. Do kombinacji języków na lingwistyce stosowanej dołączył drugi język albański.

Jakie kroki rekrutacyjne należy spełnić w pierwszej turze?

1. Załóż konto w systemie rekrutacyjnym UMK → irk.umk.pl i uzupełnij wymagane dane.

Zwróć uwagę na terminy. 3 czerwca 2024 r. to początek rekrutacji w pierwszej turze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapisy na studia licencjackie potrwają do 15 lipca, a rekrutacja na studia magisterskie będzie możliwa do 23 lipca.

1. Wybierz kierunek studiów / kierunki studiów.

W zakładce kandydat dostępna jest pełną listę kierunków z opisami i wymaganiami rekrutacyjnymi. Wydział Humanistyczny oferuje miejsca na następujących kierunkach:
→  etnologia – antropologia kulturowa
→  filologia angielska
→  filologia bałkańska
→  filologia germańska
→  filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie
→  filologia polska
→  filologia polska jako obca
→  filologia romańska
→  filologia rosyjska
→  filologia włoska
→  japonistyka
→  kulturoznawstwo
→  kulturoznawstwo, sp. Kultura Dalekiego Wschodu z językami chińskim lub japońskim
→  kulturoznawstwo, sp. Kultura Słowian z językami rosyjskim lub serbskim
→  lingwistyka praktyczna i copywriting
→  lingwistyka stosowana

1. Wnieś opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł za kierunek.

Przydatne mogą okazać się:

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.