Uroczystość wręczenia Nagrody Teatralnej UMK

fot. Wojtek Szabelski

Współpraca środowiska akademickiego i Teatru im. Wilama Horzycy wpisana jest w historię tych instytucji od początku ich istnienia. 30 maja, z okazji zamknięcia obchodów 100-lecia teatru polskiego w Toruniu na scenie przy udziale widzów, odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Teatralnej UMK za najważniejsze wydarzenie artystyczne sezonu. Rektor UMK prof. Andrzej Sokala i dziekan Wydziału Humanistycznego, prof. Violetta Wróblewska wręczyli nagrody Iwonie Chmielewskiej i Pawłowski Kowalskiemu, współtwórcom picturebooka "Taki teatr". Podczas uroczystości na ręce Rektora i Dziekan naszego Wydziału dyrekcja przekazała medale pamiątkowe za wieloletnią współpracę. Wydarzeniu towarzyszyła promocja książki prof. Artura Dudy "Teatr w Toruniu 1904-1944. Opowieść performatyczna".

Medalowe pamiątkowe teatru otrzymali ponadto prof. dr hab. Janusz Skuczyński oraz dr hab. Artur Duda, prof. UMK za publikacje poświęcone historii i działalności Teatru im. Wilama Horzycy.

Tego dnia wręczono również nagrody i wyróżnienia w konkursie na recenzję lub esej teatralny w sezonie 2019/2020. Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje studentów naszego Wydziału: Igi Mycio oraz Agata Sawicka.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.