Dni Języka Polskiego w Kaliningradzie, 19-21 listopada 2020 roku

Dni Języka Polskiego w Kaliningradzie. W kręgu sztuki i filozofii odbędą się w dniach od 19 do 21 listopada. Z koleżankami i kolegami z Kaliningradu połączymy się za pośrednictwem platformy internetowej. W planie m.in. multimodalne dyktando, o którym na kanale opowiada prof. Tatiana Szkapienko z IKBFU w Kaliningradzie.

Szczegółowy program.

Termin spotkania

Czas polski!

Godzina 17.00

Dzień z Romanem Ingardenem i Teodorem Axentowiczem

Spotkanie studentów i pracowników IKBFU z pracownikami UMK – autorami wykładów o R. Ingardenie, T. Axentowiczu i innych polskich malarzach, prof. Marzenną Cyzman, prof. Anną Skubaczewską-Pniewską, prof. Dariuszem Pniewskim.

Nagranie wykładów można obejrzeć na stronie.

Код доступа: 262064

Godzina 17.00

Uroczyste zamknięcie DJPwK z udziałem władz rektorskich, laureatów konkursów, studentów i pracowników IKBFU, lektorów z zagranicy.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane działania projektowe oraz ogłoszone wyniki konkursu krasomówczego, dyktand oraz konkursu na esej. Zostanie również zaprezentowane tegoroczne dyktando multimodalne.

Poprzednie dyktanda można obejrzeć na stronie.

Identyfikator konferencji: 988 0140 1007
Kod dostępu: 160056

Godzina 10.00

Dzień metodyki nauczania języka polskiego jako obcego

Prezentacja gry edukacyjnej „Giełda obrazów. Z malarstwem polskim przez wieki”  oraz spotkanie z pracownikami UMK – autorami warsztatów dydaktycznych, prof. Iwoną Kaproń-Charzyńska, prof. Małgorzatą Gębką-Wolak, prof. Rafałem Moczkodanem.

Nagrania warsztatów można obejrzeć na stronie

Identyfikator konferencji: 729 343 3983