Wykład prof. Grzegorza W. Kołodki

fot. Archiwum prywatne

Uprzejmie informujemy, że 12 marca br. gościem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie prof. Grzegorz W. Kołodko, ekonomista, wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Wizyta profesora Kołodki związana jest z organizowaną przez Centrum Języka i Kultury Chińskiej Wydziału Humanistycznego UMK Międzynarodową Konferencją Naukową "Bilans przemian. 70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym". Profesor wygłosi jeden z wykładów inaugurujących konferencję, zatytułowany "Chinism and the Future of Globalisation".

Wszystkich chętnych do wysłuchania wykładu zapraszamy do uczestnictwa w sesji plenarnej, która odbędzie się w godz. 10:00-12:00 w sali im L. Kolankowskiego (307) w Collegium Maius UMK (ul. Fosa Staromiejska 3).

Szczegółowy program konferencji: https://chinyumk.wordpress.com/

Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury.