Wiadomości
Autoetnografie. Siódme "Nowe Okoliczności"

Są już siódme “Nowe Okoliczności”, czyli zin etnograficzny. Zapraszamy do lektury. Tym razem pod hasłem Autoetnografie - analiza i interpretacja własnych doświadczeń w kontekście szerszych zjawisk kulturowych. To bardzo osobisty numer, tak jak osobiste są z natury rzeczy autoetnografie. W imieniu redakcji polecamy: Nowe Okoliczności 07/2025
Znajdziecie tu bezpośrednie i szczere opisy doświadczeń Aleksandry Gliwińskiej, Kaliny Szafkowskiej i Zosi Wawszkiewicz, autorkek tekstów do „tematycznej” części zina. Osobisty jest też tekst Marii Buczkowskiej o pomniku w Stramberku, w „Polecajkach” wypowiada się Olga Fisz. W zinowym „Kąciku ludowiedztwa” tradycyjnie już Adam Berliński, ale obok niego i Jan Jerzy Niemczyk z tekstem w gwarze cieszyńskiej. Julia Zaręba dzieli się z kolei antropologicznymi ciekawostkami do wykorzystania w dowolnej sytuacji towarzyskiej, a Tomasz Makowski inicjuje manifestacyjnie „Rubrykę farmazoniarską”. Natalia Kierkuś swoje refleksje wyraża w zaprojektowanej do zina okładce. To wszystko tworzy niezły koktajl osobowości i osobistych perspektyw wyrażonych w zinowej formie.
Zapraszamy wszystkich, którym bliskie jest pisarstwo etnograficzne do przesyłania tekstów do “Nowych Okoliczności”, pisma prowadzonego przez Koło Naukowe Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przyjmujemy notki antropologiczne, fotoreportaże, artykuły i eseje. Zapraszamy początkujących korektorów, redaktorów i grafików.