Nabór tekstów - nowe, czwarte, "Nowe Okoliczności"

logo Nowych Okoliczności

Otwieramy nabór tekstów do kolejnego, już czwartego, numeru zina etnograficznego "Nowe Okoliczności"! Zapraszamy, do 20 marca 2024 r. czekamy na krótkie teksty, eseje, reportaże, notki terenowe, fotografie, rysunki itp. pod adresem maja.dobiasz-krysiak@umk.pl Tym razem hasłem wywoławczym jest global weirding, termin Thomasa Friedmana z "New York Times'a" będący grą słów z global warming i odnoszący się do niecodzienności i dziwności zjawisk pogodowych, które ono powoduje. W "Nowych Okolicznościach" rozszerzamy ten termin. Zastanawiamy się nie tylko nad przedwczesną wiosną, ale też nad dziwną sytuacją na świecie, która nas wszystkich dotyka - wojny, dezinformacja, inflacja, AI, polityczne afery. Robimy też miejsce na nienormatywne zjawiska, queerowanie rzeczywistości czy też refleksję nad poszerzaniem dotychczasowych kanonów. Świat się zrobił dziwny, a pisanie o globalnych dziwnościach jest jednym ze sposobów oswajania go. Zapraszamy studentów i studentki, wykładowców, pracowników i wszystkich zainteresowanych tematem oraz etnologią i antropologią kulturową. Zina redaguje Koło Naukowe Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej pod opieką dr Mai Dobiasz-Krysiak.