Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej

ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
e-mail: etnowww@umk.pl

obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Wiadomości

Dzień na UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. proj. Nikodem Pręgowski

"Stąd trafisz wszędzie!" – to hasło przewodnie Dnia na UMK, czyli drzwi otwartych, w czasie których będzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji na studia, poznać bliżej nasz Uniwersytet i perspektywy, które stwarza, a także ciekawie spędzić czas w kilku strefach tematycznych. Wydarzenie odbędzie się 6 marca w godz. 9:00-15:00 w Auli UMK. Zapisy już trwają.

Do udziału w Dniu na UMK zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane studiowaniem na naszym Uniwersytecie oraz takie, które wahają się, jaką ścieżkę edukacji i rozwoju obrać po maturze.

W imprezie mogą uczestniczyć zarówno grupy zorganizowane (klasy szkolne), jak i indywidualni odbiorcy. Aby nasi goście mogli komfortowo i w pełni skorzystać z czekających na nich atrakcji, udział w wydarzeniu podzielony będzie na dwugodzinne tury (wejście co pół godziny od 9:00 do 13:00). Wszystkich chętnych obowiązuje elektroniczna rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

W jak najlepszym poznaniu naszej Uczelni pomoże organizacja targowej przestrzeni i podział jej na strefy tematyczne.

Wiedzy o poszczególnych wydziałach i kierunkach będzie można zasięgnąć z pierwszej ręki – od osób studiujących i przedstawicieli kadry akademickiej, którzy będą do dyspozycji odwiedzających w Strefie informacyjnej, gdzie każdy z 16 wydziałów UMK będzie miał swoje stanowisko. Na pytania związane z ofertą edukacyjną oraz procesem naboru na studia odpowiedzi będzie można znaleźć przy stoisku informacyjnym Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich oraz Działu Promocji i Komunikacji.

W decyzji o wyborze odpowiedniego kierunku studiów wesprą naszych goście doradcy zawodowi z Biura Karier UMK, którzy w Strefie karieru i rozwoju zaproszą zainteresowane osoby do wypełnienia testu predyspozycji zawodowych oraz do krótkiej rozmowy, która będzie pomocna w interpretacji wyniku testu. W tej strefie będzie można poznać również ofertę programów międzynawowych realizowanych na UMK: Erasmus+ i YUFE (Young Universities for the Future of Europe).

Naukowy i kreatywny potencjał Uniwersytetu wypełni Strefę innowacji i sukcesów, gdzie zaprezentowane zostanie działanie wynalazków i nowatorskich rozwiązań autorstwa studentów, naukowców oraz absolwentów UMK.

Wizyta w Strefie mediów będzie natomiast okazją, by poznać i przetestować narzędzia, które w swojej codziennej pracy wykorzystują uniwersyteckie media: UMK TV oraz Radio Sfera. Zainteresowane osoby będą mogły aktywnie uczestniczyć w tworzeniu materiałów multimedialnych i poeksperymentować m.in. z green boxem.

Strefa atrakcji to z kolei miejsce, gdzie będzie można nie tylko świetnie się bawić, lecz również zawalczyć o uniwersyteckie gadżety. Na gości czekają tu: turniej w grę logiczną Skato, tablica celów edukacyjnych, zespołowe uwalnianie kreatywnej energii oraz quiz wiedzy o studiowaniu.

Przestrzenią, w której będzie można odpocząć i złapać oddech będzie pobliska Strefa relaksu.

W programie znalazła się także Strefa belfra, która powstała z myślą o nauczycielach. Będzie tu można zapoznać się z inicjatywami UMK w zakresie popularyzacji wiedzy (Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, YUFE Academy), porozmawiać przy kawie i nawiązać cenne kontakty.

Z myślą o osobach, które nie mogą przyjechać na Dzień na UMK, powstała również Strefa wirtualna w miasteczku UMK na platformie Gather.Town. Na wydziały UMK można tu zajrzeć, spacerując po kampusie, który został odwzorowany za pomocą milionów pikseli.

Więcej szczegółów

Przypomnij mi o wydarzeniu

UMK – stąd trafisz wszędzie

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu tworzy 16 wydziałów (13 w Toruniu i 3 w Bydgoszczy), które oferują możliwość studiowania na ponad 100 kierunkach.

Na UMK kształci się obecnie 17 878 osób, w tym 1024 studentów międzynarodowych, a także blisko 460 osób ze szczególnymi potrzebami. Każda z nich może liczyć na indywidualne wsparcie oraz skorzystać z wielu możliwości rozwoju: naukowego, osobistego, społecznego, kulturalnego etc. Priorytetem Uniwersytetu jest nie tylko rozwijanie potencjału badawczego i zagwarantowanie kształcenia na najwyższym poziomie, lecz również dbałość o dobrostan wszystkich osób tworzących wspólnotę UMK.

pozostałe wiadomości