Nowe! Trzeci numer zina "Nowe Okoliczności"

Fragment okładki Nowych Okoliczności 2024 nr 3.

Zapraszamy do lektury trzeciego numeru zina etnograficznego "Nowe Okoliczności", pod hasłem Idzie nowe! To numer noworoczny, liminalny, karnawałowy, pełen tekstów o nowych początkach. Znajdziecie tu więc artykuły o przesądach noworocznych (Marta Krawczyk), o przesileniu (Filip Bukowski) czy karnawale (Teodora Walawska), a także - po raz pierwszy na naszych łamach - wiersze Miłosza Kuchnickiego. Pozostając w tym klimacie, Adam Berliński opisuje zwyczaje związane z obchodami dnia Matki Boskiej Gromnicznej, zamykającym okres świąteczny. W dziale tekstów terenowych, Agata Zamorowska publikuje tekst z badań etnograficznych w Zgonie, miejscu o również liminalnym charakterze. Do tego polecajki - Olga Fisz pisze o herstoriach dla dziewczyn, a Agata Zamorowska o spotkaniu w Muzeum Etnograficznym i książce Zbigniewa Rokity. Numer zdobi odpowiednio odrealniona grafika Eli Janusz, z której sylwetką możecie zapoznać się na tyle okładki. Zapraszamy w "Nowe Okoliczności", 2024/03.

Numer dostępny on-line, a także w papierze w Collegium Maius, Collegium Humanisticum oraz w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Zapraszamy też wszystkich, którym bliskie jest pisarstwo etnograficzne do przesyłania tekstów do “Nowych Okoliczności”, pisma prowadzonego przez Koło Naukowe Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przyjmujemy notki antropologiczne, fotoreportaże, artykuły i eseje. Zapraszamy początkujących korektorów, redaktorów i grafików. Nowy numer mamy już w planach!