Mobilne studiowanie

Grupa studentów i studentek idzie przez kampus UMK, rozmawiają i uśmiechają się
Rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów ruszyła 1 listopada fot. Andrzej Romański

Do 30 listopada 2023 r. potrwa rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr letni roku akademickiego 2023/2024. Program pozwala na uczestniczenie w studiach na wybranej uczelni polskiej przez jeden lub dwa semestry.

Program MOST jest adresowany do studentek, studentów oraz uczestników studiów doktoranckich, których zainteresowania naukowe mogą być realizowane poza macierzystym uniwersytetem. Umożliwia poszerzenie możliwości kształcenia poprzez odbywanie semestralnych lub rocznych studiów na innej polskiej uczelni. Osoby biorące udział w rekrutacji mogą ubiegać się o przyjęcie na wybrany przez siebie uniwersytet w ramach oferty przedstawianej corocznie przez uczelnie uczestniczące w programie oraz mają prawo wyboru przedmiotów w oparciu o istniejące programy studiów.

Z ofertą studiów można zapoznać się w systemie IRK MOST na stronie https://irkmost.amu.edu.pl

Wnioski należy składać w Dziale Kształcenia UMK (rektorat, IV piętro, pok. 414). Kontakt do koordynatorki: tel. 56 611 49 07, e-mail: karoch@umk.pl.