Agata Zamorowska najlepszą studentką WH UMK

Agata Zamorowska w trakcie badań terenowych
Agata Zamorowska

Komisja konkursowa przyznała tytuły najlepszych na Wydziale Humanistycznym w roku akademickim 2022/2023. Tytuł najlepszej studentki trafił do studentki etnologii - antropologii kulturowej Agaty Zamorowskiej. Gratulujemy laureatce prestiżowego konkursu i nagrody!

Agata Zamorowska - studentka etnologii i antropologii kulturowej, laureatka konkursu Grants4NCUstudents V, w ramach którego prowadzi badania nad wykluczeniem komunikacyjnym w województwie warmińsko-mazurskim. W ubiegłym roku akademickim udało jej się dotrzeć do kilkudziesięciu trudno dostępnych miejscowości na Warmii i Mazurach, często posługując się nieaktualnymi mapami i wskazówkami mieszkańców. Laureatka uniwersyteckiego konkursu Student na staż, dzięki któremu przez trzy miesiące była stażystką w Dziale Edukacji Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prűfferowej w Toruniu. Ważnym aspektem jej działań jest aktywność w Kole Naukowym Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej. W ubiegłym roku akademickim dzięki pracy koła powstał ZIN Nowe Okoliczności, w którym studenci mają okazję publikowania swoich tekstów — tych naukowych i mniej naukowych. Uczestniczka badań nad lokalnymi wymiarami politycznego zaangażowania mieszkańców Brodnicy i autorka artykułu Artystka, żona, matka — kobiety kontrkultury na wsi, który ukazał się w 15 tomie rocznika etnologicznego "Okolice".