Dr Maja Dobiasz-Krysiak na ECER 2023 w Glasgow

Wizerunek prelegentki dr Mai Dobiasz-Krysiak na tle konferencyjnej zapowiedzi. Napisy: ECER 2023, Glasgow, The Reputation and Discussion of Waldorf Education in Academia, By Maja Dobiasz-Krysiak, Thuesday August 24,2023 / 03:30 PM - 05:00 PM.

Dr Maja Dobiasz-Krysiak wraz z międzynarodowym zespołem badającym reputację i dyskurs wokół szkół waldorfskich w Europie i na świecie, wystąpi 24 sierpnia 2023 r. na największej europejskiej konferencji poświęconej badaniom edukacyjnym European Conference on Educational Research (ECER), która odbywa się w dniach 22-25 sierpnia 2023 r. na Uniwersytecie w Glasgow. Zespół opowie podczas 90 minutowego panelu o badaniach, współpracy i przygotowanych książkach (wyd. Routledge, 2024), a nasza pracowniczka będzie przedstawiać wyniki badań, dotyczących szkół waldorfskich w Polsce. Udział w konferencji zagranicznej został sfinansowany w ramach konkursu mini-grantów w grupie KNOW Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości IMSErt (UCD IMSErt), w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB).

European Conference on Educational Research (ECER) jest coroczną konferencją organizowaną przez European Educational Research Association (EERA), w której uczestniczy 2500 naukowców, reprezentujacych podejścia i tradycje badawcze ze wszystkich części Europy. ECER w 2023 r. odbywa się pod hasłem "The Value of Diversity in Education and Educational Research" i zostało zorganizowane przez EERA i University of Glasgow (UK).

Dr Maja Dobiasz-Krysiak prowadziła badania, dotyczące szkół waldorfskich i ich społecznych uwarunkowań, których wyniki zawarła mi.in. w swojej monografii "Szkoła transformacji. O szkole waldorfskiej w dobie przełomu demokratycznego" (Kraków 2021).