Chcesz biegle opanować język niemiecki?
Ciekawią Cię literatura, języki obce, inne kraje?
ZAPRASZAMY NA GERMANISTYKĘ
→ także tych, którzy dopiero z nami zaczną naukę języka niemieckiego ←
Niemal co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej mówi po niemiecku. Germaniści są więc cenionymi specjalistami w kontaktach politycznych, gospodarczych, kulturalnych Polski nie tylko z Niemcami, Austrią i Szwajcarią, ale także z innymi krajami europejskimi. Nasi absolwenci pracują m.in. na średnich i wyższych stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w działach IT czy HR, w hotelarstwie, w biurach tłumaczeń, jako nauczyciele języka niemieckiego na wszystkich poziomach, w instytucjach i stowarzyszeniach kulturalnych, w jednostkach administracji publicznej, jako przewodnicy i pracownicy branży turystycznej.
W ramach studiów I stopnia oferujemy dwie specjalności: ogólną i nauczycielską oraz dwie ścieżki językowe: dla osób ze znajomością języka niemieckiego oraz tych, które chciałaby się uczyć niemieckiego od podstaw. Osoby, które kończą filologię germańską, zyskują nie tylko umiejętności językowe, ale też orientują się doskonale w zagadnieniach związanych z kulturą i dniem codziennym krajów niemieckiego obszaru językowego.
Studia II stopnia na kierunku filologia germańska dają możliwość pogłębienia wiedzy zdobytej na studiach licencjackich. Również na tym poziomie kształcenia możliwy jest wybór jednej z dwóch specjalności: ogólnej z elementami translatoryki oraz nauczycielskiej.
Zapewniamy uniwersyteckie wykształcenie filologiczne na najwyższym poziomie: biegłą znajomość języka niemieckiego, orientację w niemieckim obszarze kulturowym, umiejętność komunikacji i tłumaczenia w języku niemieckim, umiejętność krytycznego myślenia oraz pracy z tekstami różnego typu. Umożliwiamy również aplikowanie o stypendia w Niemczech i Austrii (m. in. ERASMUS, DAAD).
Osoby studiujące filologię germańską na UMK mogą aktywnie uczestniczyć w projektach realizowanych przez Koło Teatralne, Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Germanistów Trabi oraz instytucje współpracujące z naszym kierunkiem jak np. Centrum Sztuki Współczesnej czy Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu. Dzięki temu już w czasie studiów praktycznie wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności, co bardzo ułatwia im start w życiu zawodowym.
- Strona kierunku
- Facebook: Germanistyka Toruń